İstanbul 3. Havalimanı Metro Hattında Tarihi Rekor!

İSTANBUL 3. HAVALİMANI METRO HATTINDA TARİHİ REKOR!

İstanbul Yeni Havalimanı metro yapım hattında tüm zamanların ilerleme rekoru kırıldı. Kazıya başlayan TBM aracı günlük 49,5 metre ilerleme hızı ile tüm zamanların rekorunu kırarak tarihe geçti.

Tarih : 03 Ekim 2018, 10:20
Puan Ver : İstanbul 3. Havalimanı Metro Hattında Tarihi Rekor!(10/10)6

Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattının yapımı hız kaybetmeden devam ederken dünkü çalışmaların sonunda Türkiye'deki tüm zamanların ilerleme rekorunun kırıldığı ortaya çıktı.

YOLCULUK SÜRESİ 25 DAKİKA OLACAK

TBM aracı İhsaniye istasyonundan kazıya başladı ve gün sonunda tam 49,5 5 metre ilerleme ile rekor kırdı. İki hat arasındaki yolculuk süresi de belli oldu. Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı hattı tamamlandığında yolculuk süresi 25 dakika olacak.

FATİH ALTAYLI'NIN UBER İDDİASINA YALANLAMA GELDİ

3. Havalimanı hattında metro çalışmaları devam ederken Gazeteci Fatih Altaylı köşe yazısında, Uber'in taksi hizmetleri için 3. Havalimanı ile anlaştığını iddia etmişti. Fatih Altaylı, "UBER, oldukça yüksek bir ücret karşılığında 3'üncü havalimanının 'taksi hizmetleri'ni alıyor. Bana verilen bilgiye göre, 3'üncü havalimanının geliş terminalinde taksi olmayacak. Taşıma hizmetini tamamen UBER yapacak" diye yazmıştı. Ancak Altaylı'nın bu iddialarına İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşasını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA'dan yalanlama geldi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İstanbul  3  Havalimanı  Metro  Hattında  Tarihi  Rekor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER