Son Dakika! ABD, Rusya'dan S-400 Satın Alan Hindistan'a Yaptırım Tehdidinde Bulundu

SON DAKİKA! ABD, RUSYA'DAN S-400 SATIN ALAN HİNDİSTAN'A YAPTIRIM TEHDİDİNDE BULUNDU

Son dakika! ABD, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın almayı planlayan Hindistan'a, anlaşmanın hayata geçmesi halinde yaptırım uygulayacağı uyarısında bulundu. Hindistan'ın Rusya ile yaptığı S-400 anlaşmasını yakın zaman içerisinde duyurması bekleni

Tarih : 04 Ekim 2018, 14:20
Puan Ver : Son Dakika! Abd, Rusya'dan S-400 Satın Alan Hindistan'a Yaptırım Tehdidinde Bulundu(7/10)3

ABD, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın almayı planlayan Hindistan'a, anlaşmanın hayata geçmesi halinde yaptırım uygulayacağı uyarısında bulundu. Yeni Delhi ve Kremlin yönetimlerinin, Putin'in Hindistan'a bugün başlayacak 2 günlük ziyareti sırasında S-400 anlaşmasını duyurmaları bekleniyor.

"S-400 ALIRLARSA YAPTIRIM UYGULANIR"

ABD Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, "The Hindu" adlı haber sitesine yaptığı açıklamada, Hindistan'ın Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın alması halinde, "ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası" (CAATSA) çerçevesinde İran, Kuzey Kore ve Rusya ile "önemli alışveriş" yapan herhangi bir ülkeye uygulanacak yaptırımlardan muaf tutulmayacağını söyledi.

S-400

"TÜM MÜTTEFİKLERİMİZİ UYARIYORUZ"

Yetkili, "Tüm müttefiklerimize ve ortaklarımıza, Rusya ile CAATSA kapsamında yaptırımlara neden olacak alışverişten vazgeçmeleri çağrısında bulunuyoruz." dedi.

ABD, BİR SÜREDİR BASKI UYGULUYOR

Hint kaynaklar da ABD yönetiminin bir süredir Hindistan'a Rusya ile savunma iş birliğini azaltması yönünde baskı yaptığını, Hindistan'ın ise S-400 konusunda niyetini açıkça dile getirdiğini savundu.

HİNDİSTAN'LA ABD ARASINDAKİ 18 MİLYAR DOLARLIK ALIŞVERİŞ

ABD Dışişleri Bakanlığı, kısa süre önce Hindistan'ın ABD'den 18 milyar dolar değerinde savunma teçhizatı sipariş ettiğini açıklamıştı.

S-400 ANLAŞMASININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Yeni Delhi ve Kremlin yönetimlerinin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Hindistan'a bugün başlayacak 2 günlük ziyareti sırasında S-400 anlaşmasını duyurmaları bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Son  Dakika  Abd  Rusya  Dan  S-400  Satın  Alan  Hindistan  A  Yaptırım  
Tehdidinde  Bulundu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER