Pakistan, Türkiye ile Savunma Sanayi İş Birliğini Artırmak İstiyor

PAKİSTAN, TÜRKİYE İLE SAVUNMA SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİ ARTIRMAK İSTİYOR

Pakistan Savunma Üretimi Bakanı Zübeyde Celal, Türkiye ile savunma sanayi alanındaki iş birliğini artırmak istediklerini söyledi.

Tarih : 04 Ekim 2018, 16:40
Puan Ver : Pakistan, Türkiye İle Savunma Sanayi İş Birliğini Artırmak İstiyor(8/10)4

Pakistan Savunma Üretimi Bakanı Zübeyde Celal, Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul'la görüştü. Pakistan'ın Ravalpindi kentindeki bakanlık binasındaki görüşmede Celal, Pakistan'ın Türkiye ile savunma sanayi alanındaki iş birliğini genişleterek ve güçlendirerek devam ettirme arzusunda olduklarını söyledi.

PAKİTAN'LA ÖNEMLİ ANLAŞMALAR İMZALANDI

Türkiye, son dönemde Pakistan'la önemli savunma sanayi anlaşmaları yaptı.Temmuz ayında yapılan anlaşmalarla Türkiye'den Pakistan'a 4 MİLGEM korveti ile 30 ATAK helikopteri satışı konusunda imzalar atıldı.

TEK KALEMDE YAPILAN EN BÜYÜK SAVUNMA İHRACATI KONUMUNDA

MİLGEM gemilerinin 2'si Pakistan'ın Karaçi kentinde, 2'si ise Türkiye'de inşa edilecek. Gemiler, 54 ila 72 ay arasında teslim edilecek. Satışı yapılan 30 ATAK helikopteri ise Türkiye'nin tek kalemde yapılmış en büyük savunma sanayi ihracatı konumunda. Helikopterler 5 yıl içinde Pakistan'a teslim edilecek. Türkiye de Pakistan'dan pilot eğitimi için askeri eğitim uçakları satın alıyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Pakistan  Türkiye  İle  Savunma  Sanayi  İş  Birliğini  Artırmak  İstiyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER