Yeni Zelanda'da Teneke Kutularda 98,99 Dolara Hava Satılıyor

YENİ ZELANDA'DA TENEKE KUTULARDA 98,99 DOLARA HAVA SATILIYOR

Yeni Zelanda'da Kiwiana adlı şirket teneke kutularda "Saf Taze Yeni Zelanda Havası" satıyor. Nefes maskelerinin de bulunduğu hava kutularının fiyatı ise 98,99 dolar.

Tarih : 05 Ekim 2018, 17:20
Puan Ver : Yeni Zelanda'da Teneke Kutularda 98,99 Dolara Hava Satılıyor(8/10)4

Yeni Zelanda'nın Uluslararası Auckland Havalimanı'nda gümrüksüz satış mağazalarında dört teneke kutudan oluşan "Saf Taze Yeni Zelanda Havası" 98,99 dolara satılıyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Yeni Zelandalı gazeteci Damien Christie tarafından paylaşılan paketin fotoğrafında havanın 20 dolar indirimde olduğu gözüküyor. Christie Twitter'da paylaştığı mesajında "Benimle dalga geçiyorsunuz sanırım. Ayrıca 98 dolar, şirin küçük bir hediye de değil" dedi.

Christie'nin paylaştığı bu görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok kullanıcı bu durumu "Kapitalizmin zirvesi" olarak niteledi.

NEFES MASKELERİ DE BULUNUYOR

Yeni Zelanda'da Kiwiana isimli bir şirket tarafından üretilen hava kutularının tepesinde nefes maskeleri de var. Kiwiana adlı şirketin ürettiği ürünün üstünde "Yeni Zelanda'nın Güney Okyanus'taki eşsiz konumu, Kiwiana havasının hiçbir toprak parçası üstünden geçmeden Yeni Zelanda'nın Alplerinden bu şişelere dolduğu anlamına geliyor" yazıyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Yeni  Zelanda  Da  Teneke  Kutularda  9899  Dolara  Hava  Satılıyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER