ABD Başkanı Trump, Yeni Anayasa Mahkemesi Üyesi Brett Kavanaugh'tan Özür Diledi

ABD BAŞKANI TRUMP, YENİ ANAYASA MAHKEMESİ ÜYESİ BRETT KAVANAUGH'TAN ÖZÜR DİLEDİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın Anayasa Mahkemesi üyeliğine aday gösterdiği 53 yaşındaki Brett Kavanaugh dün Beyaz Saray'da yemin ederek resmen göreve başladı. Trump, cinsel taciz ve tecavüz iddialarıyla gündeme gelen Kavanaugh'un masum olduğunu söyleyerek ke

Tarih : 10 Ekim 2018, 08:20
Puan Ver : Abd Başkanı Trump, Yeni Anayasa Mahkemesi Üyesi Brett Kavanaugh'tan Özür Diledi(6/10)2

ABD Başkanı Donald Trump'ın ülkede 'hukukun üstünlüğü' ilkesini koruma ve kollamada en yetkin kurum olan Anayasa Mahkemesi üyeliğine aday gösterdiği 53 yaşındaki Brett Kavanaugh dün Beyaz Saray'da yemin ederek resmen göreve başladı. Trump ise yemin töreninden önce yaptığı konuşmada, hakkındaki cinsel taciz ve tecavüz girişimi nedeniyle FBI soruşturmasından geçen Kavanaugh'un masum olduğunu söyleyerek hem kendisinden hem de ailesinde özür diledi.

"ABD BAŞKANI'NIN EN ÖNEMLİ KARARI"

Trump, Beyaz Saray'n Doğu Salonu'nda gerçekleşen yemin törenindeki konuşmasında "Burada çok özel bir durum için bir araya geldik. Bana, her zaman bir ABD Başkanı'nın vereceği en önemli kararın Anayasa Mahkemesi yargıcı atamak olduğu söylendi. Birkaç dakika içinde mahkemenin yeni üyesi Brett Kavanaugh yeminini edecek" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump

"BRETT VE KAVANAUGH AİLESİNDEN ÖZÜR DİLİYORUM"

Trump, Bu akşamki törene, böyle önemli etkinliklerde olmadığı bir biçimde başlamak istiyorum. Ulusumuz adına yalanlar yüzünden acılar ve sıkıntılar yaşamaya zorlandıkları için Brett ve tüm Kavanaugh ailesinden özür dilemek istiyorum. Kavanaugh ailesinin başına gelenler hak ve ahlak kurallarına aykırı. Ülkemizde, erkek ya da kadın herkes suçluluğu kanıtlanıncaya kadar masumdur. Size şunu söylemeliyim bayım. Bu tarihi gerçeklik ışığında masum olduğunuz kanıtlanmıştır diye konuştu.

Brett Kavanaugh

YARGIÇ, YEMİN ETTİ

Başkent Washington'da Temyiz Mahkemesi Yargıcı olarak görev yaparken Trump tarafından aday gösterilerek Anayasa Mahkemesi yargıçlığına atanan Kavanaugh ise, İncil'e el basarak yemin ettikten sonra kendisini aday gösteren Trump'a gösterdiği her türlü destekten dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Abd  Başkanı  Trump  Yeni  Anayasa  Mahkemesi  Üyesi  Brett  Kavanaugh  Tan  Özür  
Diledi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER