24 Haziran Seçimlerinden Önce Erdoğan'a 866, İnce'ye 7, Akşener ve Karamollaoğlu'na 1 Ölü Bağışta Bulunmuş

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDEN ÖNCE ERDOĞAN'A 866, İNCE'YE 7, AKŞENER VE KARAMOLLAOĞLU'NA 1 ÖLÜ BAĞIŞTA BULUNMUŞ

YSK, 24 Haziran genel seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 866, Muharrem İnce'ye 7, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu'na birer ölünün bağışta bulunduğunu saptadı.

Tarih : 07 Kasım 2018, 16:20
Puan Ver : 24 Haziran Seçimlerinden Önce Erdoğan'a 866, İnce'ye 7, Akşener Ve Karamollaoğlu'na 1 Ölü Bağışta Bulunmuş(8/10)4

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'a 866, CHP'nin adayı Muharrem İnce'ye 7, İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener'e ve Saadet Partisi'nin adayı Temel Karamollaoğlu'na 1 ölünün bağışta bulunduğunu saptadı.

Yüksek Seçim Kurulu, 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı için yarışan Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş, Temel Karamollaoğlu ile Doğu Perinçek'e yapılan bağışların bir bölümünün Cumhurbaşkanı Seçimi Yasası'nda belirlenen kurallara uygun olmadığını belirledi.

"YASAYA AYKIRILIK"

Birgün'de yer alan habere göre; Kurul, ölüler, 18 yaşın altındakiler ile Türk vatandaşı olmayanların ve tüzel kişilerin yaptığı ileri sürülen bağışlarla yasal sınırın üstündeki tutarlar için "Yasaya aykırılık" tespiti yaptı....

Etiketler: 24  Haziran  Seçimlerinden  Önce  Erdoğan  A  866  İnce  Ye  7  Akşener  
Ve  Karamollaoğlu  Na  1  Ölü  Bağışta  Bulunmuş    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER