Bedelli Askerlikte 28 Gün Şartı Kalkarsa Ücret Artabilir

BEDELLİ ASKERLİKTE 28 GÜN ŞARTI KALKARSA ÜCRET ARTABİLİR

AK Parti'nin Meclis'e sunduğu bedelli askerlik teklifi bugün komisyonunda görüşülecek. Teklifte yer alan 28 günlük askerlik şartının MHP lideri Bahçeli'nin çıkışının ardından kaldırılabileceği konuşulurken bunun yerine ücretin artması gündeme geldi.

Tarih : 23 Temmuz 2018, 11:20
Puan Ver : Bedelli Askerlikte 28 Gün Şartı Kalkarsa Ücret Artabilir(10/10)6

Milyonlarca gencin gözü kulağı bugün bedelli askerlik düzenlemesinin görüşüleceği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda olacak. Bedelli askerlik düzenlemesinin de içinde bulunduğu Torba Yasa Teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Yaklaşık bir buçuk milyon gencin beklediği bedelli düzenlemesinden "28 günlük zorunlu askerlik" şartının kalkıp kalmayacağı da komisyondaki görüşmeler sırasında ortaya çıkacak.

28 GÜN ŞARTI KALKARSA BEDEL ARTABİLİR

AK Parti, MHP'li üç üyenin desteğiyle komisyonda çoğunluğu oluşturuyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçen hafta "Bedelli olacaksa 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir" demişti. Bahçeli'nin mesajının ardından 28 günlük temel eğitimin kaldırılmasına yönelik beklenti güçlendi. Ancak temel eğitimden vazgeçilmesi durumunda 15 bin liralık bedelin arttırılması olasılığı da bulunuyor. MHP'li yetkililer dün akşam itibariyle kendilerine herhangi bir değişiklik bilgisi verilmediğini belirtti. Bu konudaki son karar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşü de bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Bedelli  Askerlikte  28  Gün  Şartı  Kalkarsa  Ücret  Artabilir    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER