Bursa Esnafını Besledikleri Kedi İçin Masrafları İçin Para Topladı

BURSA ESNAFINI BESLEDİKLERİ KEDİ İÇİN MASRAFLARI İÇİN PARA TOPLADI

Bursa'da Setbaşı esnafının uyguladığı sosyal deneyde, kediyi direğin önüne yatırıp 'Açım lütfen boş geçmeyelim' yazan kağıt astı. İnsanların verdiği paralarla kedinin mama ve veteriner ihtiyaçları karşılandı.

Tarih : 14 Eylül 2018, 00:10
Puan Ver : Bursa Esnafını Besledikleri Kedi İçin Masrafları İçin Para Topladı(5/10)1

Bursa'da Setbaşı esnafı iki gündür uyguladığı sosyal deneyde, kaldırımda yatan kedinin önüne koydukları mendil sayesinde vatandaşların attıkları paralarla mama ve veteriner masraflarını karşıladı. Esnaf, elektrik direğine astıkları, 'Açım lütfen boş geçmeyelim' yazan kağıtla kedi için vatandaşların dikkatini çekmeyi başardı.

İNSANLAR İLK BAŞTA ANLAYAMADI

Yoldan geçenler ilk baktıklarında ne olduğunu anlamasa da esnafa sorduklarında bunun bir sosyal deney olduğunu ve bu aşamada toplanan paralarla diğer sokak kedilerine de yardım ulaştırmak istendiğini anladılar.

"SOSYAL DENEY YAPIYORUZ"

Bazı vatandaşlar tepki gösterse de sonrasında olayın iyi bir şey olduğunun farkına varıyorlar. Bu şekilde bir sosyal deneyi vatandaşlarla buluşturan Setbaşı esnafından Hüseyin Mecit Bedel, "Sosyal deney yapıyoruz. Projenin ilk iki gününde kedimiz ve diğer kediler için birçok mama ve veteriner masraflarını karşıladık" dedi.

"VATANDAŞLARA MİNNETTARIZ"

Vatandaşların duyarlı davrandığını kaydeden Bedel, "Halkımızın hayvanlara karşı çok merhametli ve sevgi dolu. Biz yardım yapan vatandaşlara minnettarız" diye konuştu.

GÖRENLER KEDİNİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Yoldan geçen vatandaşlar ise cep telefonlarıyla kediyi görüntüleyip çok şaşkın olduklarını ve daha önce böyle bir şey görmediklerini, sosyal deneyin içeriğini öğrenince çok memnun olduklarını ve destekte bulunduklarını söylediler.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Bursa  Esnafını  Besledikleri  Kedi  İçin  Masrafları  İçin  Para  Topladı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER