DEAŞ Lideri 250 Militanı ile Teslim Oldu!

DEAŞ LİDERİ 250 MİLİTANI İLE TESLİM OLDU!

Afganistan'ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin Derzab ilçesinde terör faaliyetleri gerçekleştiren terör örgütü DEAŞ'ın kuzey lideri Mevlevi Habiburahman'ın 250 militanıyla devlete teslim olduğu ortaya çıktı.

Tarih : 02 Ağustos 2018, 16:50
Puan Ver : Deaş Lideri 250 Militanı İle Teslim Oldu!(6/10)2

Afganistan'ın kuzeyindeki Cüzcan vilayetinin Derzab ilçesinde terör faaliyetleri gerçekleştiren terör örgütü DEAŞ'ın kuzey lideri Mevlevi Habiburahman'ın 250 militanıyla devlete teslim olduğu bildirildi.

"SAYI DAHA DA ARTABİLİR"

Derzab Kaymakamı Muhammed İsmail yaptığı açıklamada, DEAŞ'ın kuzey lideri Mevlevi Habiburahman'ın 250 örgüt üyesiyle yetkililere teslim olduğunu belirtti. Teslim olanlar arasında kadın teröristlerin de bulunduğunu aktaran İsmail, bu sayının daha da artabileceğini ifade etti.

TALİBAN ELE GEÇİRİNCE TESLİM OLDU

İsmail, örgütün Derzab'daki kampının Taliban tarafından ele geçirilmesinin ardından devlete teslim olmaya karar verdiğini kaydetti. Derzab Kaymakamı İsmail, artık kuzeyde DEAŞ'ın bittiğini ve bunun büyük bir gelişme olduğu vurguladı. Yaklaşık iki yıldır Derzab ilçesinde terör faaliyetleri yürüten DEAŞ, ara sıra Taliban örgütüyle de çatışmaya giriyordu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Deaş  Lideri  250  Militanı  İle  Teslim  Oldu    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER