Erdoğan'ın Sözünü Verdiği Bin 500 İşçi İçin Enerji Bakanlığı Harekete Geçti

ERDOĞAN'IN SÖZÜNÜ VERDİĞİ BİN 500 İŞÇİ İÇİN ENERJİ BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ

Başkan Erdoğan'ın Türkiye Taşkömürleri Kurumuna yönelik verdiği bin 500 işçi alımı sözü sonrası Enerji Bakanlığı harekete geçti.

Tarih : 05 Eylül 2018, 16:30
Puan Ver : Erdoğan'ın Sözünü Verdiği Bin 500 İşçi İçin Enerji Bakanlığı Harekete Geçti(6/10)2

Başkan Erdoğan'ın Türkiye Taşkömürleri Kurumu'na yönelik verdiği bin 500 işçi alımı sözü sonrası bakanlık harekete geçti. Bu sözün kendileri için talimat mahiyetinde olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çalışma Bakanlığı ve İŞKUR'la istişarelerin yapıldığını bu sürecin tamamlanması ile de işçi alımlarını yapacaklarının müjdesini verdi.

"İTHAL KÖMÜR ASGARİYE İNDİRİLECEK"

Hedefin ithal kömürü asgariye indirmek olduğuna da değinen Bakan Fatih Dönmez, "Mümkünse sıfırlamak. Onun için bu bölgede işçimiz, mühendisimiz, yöneticimiz hep birlikte üretimin ve dolayısıyla da istihdamın artması için ne gerekiyorsa yapacağız." dedi.

"BİZİM İÇİN TALİMAT MAHİYETİNDEDİR"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerden önce TTK'ya bin 500 işçi alımıyla ilgili verdiği sözü de hatırlatan Bakan Fatih Dönmez, "O söz bizim için talimat mahiyetindedir. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. O süreci hızlıca tamamladıktan sonra sür'atle işçi alımını da gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Erdoğan  In  Sözünü  Verdiği  Bin  500  İşçi  İçin  Enerji  Bakanlığı  Harekete  
Geçti    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER