Fransa'da Hayvanlara Yapılan İşkence, Gizli Kamera ile Ortaya Çıktı

FRANSA'DA HAYVANLARA YAPILAN İŞKENCE, GİZLİ KAMERA İLE ORTAYA ÇIKTI

Fransa'da L214 adlı hayvan hakları koruma derneği, mezbahaya yerleştirdikleri gizli kameralarla hayvanlara yapılan işkenceleri gözler önüne koydu.

Tarih : 05 Kasım 2018, 17:30
Puan Ver : Fransa'da Hayvanlara Yapılan İşkence, Gizli Kamera İle Ortaya Çıktı(7/10)3

Fransa'da , mezbahaya yerleştirilen gizli kamera, hayvanlara yapılan işkenceyi gözler önüne serdi.

Başkent Paris'in 270 kilometre güneyindeki Lacs şehrinde bulunan mezbahada çekilen görüntüler, hayvanların tek ayaklarından asıldıklarını ve diğer hayvanların önünde kesildiklerini gösterdi.

17 KİŞİNİN ÇALIŞTIĞI MEZBAHADA 17 BİN HAYVAN KESİLİYOR

Derneğin videoyu yayınlamasının ardından harekete geçen valilik, 'organik hayvancılık' sertifikasına da sahip olan Boischaut Mezbahası'nın çalışma iznini geçici olarak durdurdu. 17 kişinin çalıştığı mezbahada her sene 17 bine yakın hayvan kesiliyor.

TARIM BAKANI: KABUL EDİLEMEZ

Konu hakkında basın açıklaması yapan Fransız Tarım Bakanı Didier Guillaume, bu uygulamaların kabul edilemez olduğunu ve soruşturma açılması için yetkililere bilgi verildiğini duyurdu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Bölge savcılığı kendilerine cuma günü iki ayrı suç duyurusunun ulaştığını söyledi. Mezbaha dernek hakkında özel mülke 'izinsiz girme' ve burada 'görüntü alma' suçlarından dava açarken, dernek de 'hayvanlara kötü muamele'den suç duyurusunda bulundu. Savcılık, L214 Derneği'nin kendileri 45 sayfa uzunluğunda delil sunduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Fransa  Da  Hayvanlara  Yapılan  İşkence  Gizli  Kamera  İle  Ortaya  Çıktı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER