Hakkında Asılsız Haberler Yayılan İnşaat İşçisi, Linç Edildi

HAKKINDA ASILSIZ HABERLER YAYILAN İNŞAAT İŞÇİSİ, LİNÇ EDİLDİ

Kolombiya'da çocuk kaçırdığı iddiasıyla Whatsapp'tan hakkında asılsız mesajlar yayılan inşaat işçisi, öfkeli kalabalık tarafından linç edilerek öldürüldü.

Tarih : 01 Kasım 2018, 18:00
Puan Ver : Hakkında Asılsız Haberler Yayılan İnşaat İşçisi, Linç Edildi(9/10)5

Kolombiya'da "çocuk kaçırdığı" iddiasıyla sosyal mesajlaşma uygulaması Whatsapp'tan yayılan asılsız mesajlarla hedef gösterilen 23 yaşındaki Kolombiyalı bir inşaat işçisi, 150'den fazla kişi tarafından linç edilerek öldürüldü.

ASILSIZ MESAJLAR HIZLA YAYILDI

El Tiempo gazetesinde yer alan haberde, başkent Bogota'nın güneyindeki Ciudad Bolivar'da, çocuk kaçırdığı iddiasıyla Whatsapp'tan hakkında asılsız mesajlar yayılan Maikel Eduardo Mabello isimli bir kişi linç edildi.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Sokak ortasında 150'den fazla kişinin taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırısına uğrayan Mabello'nun hastanede hayatını kaybettiği bildirildi. Mabello'nun yanındaki diğer iki arkadaşının ise yaralandığı ve hastanede tedavi gördükleri aktarıldı.

2 ÇOCUĞU BABASIZ KALDI

Sosyal medyadaki asılsız iddiaların ardından öldürülen 23 yaşındaki Mabello'nun iki çocuk babası olduğu ve inşaat işçisi olarak çalıştığı, Venezuela'dan ekonomik krizin etkisiyle 3 ay önce döndüğü belirtildi.

POLİS ŞEFİ: ÇOCUK KAÇIRILDIĞI İDDİALARI ASILSIZ

Bogota'daki polis şefi Hoover Penilla, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, "erkek çoğununun kaçırıldığı" iddialarının asılsız olduğunu, polisin ve savcılığın elinde böyle bir bilgi bulunmadığını ifade etti. Başkentin Güvenlik Sekreteri Jairo Garcia da Kolombiyalılardan sakin olmalarını ve resmi kanallardan yapılan bilgilendirmelere itibar etmelerini istedi.

"DİKKATLİ VATANDAŞLAR OLMALIYIZ"

Ciudad Bolivar Belediye Başkanı Enrique Penalosa ise linç olayını kınayarak, "Vatandaşlar hiçbir şekilde kişilere saldırmamalıdır. Suçlu biri varsa onları yakalamak ve adalete götürmek polisin işidir. Toplumumuz için utanç veren böyle bir vahşi olay bir daha yaşanmamalıdır. Benzer bir vahşetin tuzağına düşmemek için dikkatli vatandaşlar olmalıyız." açıklamasını yaptı.

GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA YAYINLANDI

Sosyal medyaya düşen görüntülerde, linç edilen Mabello'ya birçok kişinin taş, sopa ve bıçaklarla saldırdığı görüldü.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Hakkında  Asılsız  Haberler  Yayılan  İnşaat  İşçisi  Linç  Edildi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER