İran Petrolünü Hedef Aldıklarını Açıklayan ABD: Onları Boğacağız

İRAN PETROLÜNÜ HEDEF ALDIKLARINI AÇIKLAYAN ABD: ONLARI BOĞACAĞIZ

İran'a karşı neden yaptırım kararı aldıklarını açıklayan ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ''İran petrolünü hedef alacağız ve onları boğacağız." dedi.

Tarih : 13 Eylül 2018, 11:40
Puan Ver : İran Petrolünü Hedef Aldıklarını Açıklayan Abd: Onları Boğacağız(7/10)3

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İran'ın Ortadoğu'daki faaliyetleri nedeniyle nükleer anlaşmadan çekildiklerini belirterek, "Yaptırımları tekrar getirdik. Böylece İran petrolünü hedef alacağız ve etkilerini gerçekten hissetmeye başlayacaklar. Teröre verdikleri desteği kesene kadar onları boğacağız." dedi.

Haley, Fox News televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"ONLARI BOĞACAĞIZ"

Trump yönetiminin İran politikasını değerlendiren bu ülkeye eleştiriler yönelten Haley, şunları söyledi:

"İran, Suriye'yi mahvetti, İsrail'e tehdit teşkil ettiklerini görüyoruz. İran, Ortadoğu'da vekalet savaşları yürütüyor ve tüm bunlar yüzünden İran nükleer anlaşmasından çekildik. Çünkü İran'a para akıtıyorduk ve tüm bu kötü tavrı sürdürmelerine izin veriyorduk. Yaptırımları tekrar getirdik. Böylece İran petrolünü hedef alacağız ve etkilerini gerçekten hissetmeye başlayacaklar. İran acıyı hissediyor, zayıf durumdalar ve balistik füze sorununu ele alana, teröre verdikleri desteği kesene kadar onları boğacağız."

KİMYASAL SİLAH KULLANIMI

Suriye'de kimyasal silah kullanımı konusunda rejimi, Rusya'yı ve İran'ı uyardıklarını dile getiren Haley, ABD Başkanı Donald Trump'ın kimyasal silah kullanımına iki kez karşılık verdiğini belirtti. Nikki Haley, "Bizi tekrar sınamayın çünkü koşullar onların aleyhine." diye konuştu.

FKÖ'NÜN KAPATILMA KARARI

Trump yönetiminin, Filistin Kurtuluş Örgütünün Washington ofisini kapatma kararına da değinen Haley, "Müzakere masasına gelmezlerse neden Washington'da ofisleri olsun, neden Filistinlileri finanse etmeye devam edelim? Ama bu bizim barış planı üzerinde çalışmamıza engel olmayacak. Yol alıyoruz ve masaya gelmelerini umut ediyoruz." diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İran  Petrolünü  Hedef  Aldıklarını  Açıklayan  Abd  Onları  Boğacağız    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER