İstanbul'da Başlayan Sağanak Yağış Sonrası Trafik Durma Noktasına Geldi

İSTANBUL'DA BAŞLAYAN SAĞANAK YAĞIŞ SONRASI TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışın iş çıkışına denk gelmesi nedeniyle trafik yoğunluğu yüzde 72 seviyelerine kadar çıktı. İBB trafik haritasının neredeyse tamamı kırmızıya boyandı.

Tarih : 13 Eylül 2018, 20:10
Puan Ver : İstanbul'da Başlayan Sağanak Yağış Sonrası Trafik Durma Noktasına Geldi(9/10)5

İstanbul'da etkili olan yağış ve iş çıkışına denk gelmesi nedeniyle trafik yoğunluğu yüzde 72 seviyelerine çıktı. İBB yoğunluk haritasında neredeyse tüm ana arterler kırmızıya boyandı.

METEOROLOJİ 10 İLÇE İÇİN SEL UYARISI YAPTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir" denildi.

"EKİPLER ANA ARTERLERDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR"

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), "İstanbul'da beklenen şiddetli yağış öncesi alarma geçen ekipler ana arterlerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü, İSTAÇ ekipleri mazgal, yağmur suyu kanalları, su birikintisi olan muhtemel yerlerde temizlik çalışmaları yaptı" açıklamasını yaptı.

Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 3 bin 865 personel, 1670 araç ve iş makinesi, 385 Motopomp, 269 Jeneratör, 411 dalgıç pompa ile 24 saat esasına göre alarmda olacak" ifadeleri yer aldı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: İstanbul  Da  Başlayan  Sağanak  Yağış  Sonrası  Trafik  Durma  Noktasına  Geldi    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER