Konya'da, Restorana Çevrilen Uçak Cayır Cayır Yandı

KONYA'DA, RESTORANA ÇEVRİLEN UÇAK CAYIR CAYIR YANDI

Konya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrıldıktan sonra satın alınıp, restoran ve kafeye dönüştürülen uçakta yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu söndürüldü.

Tarih : 09 Kasım 2018, 10:30
Puan Ver : Konya'da, Restorana Çevrilen Uçak Cayır Cayır Yandı(7/10)3

Konya'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdaya ayrıldıktan sonra satın alınıp, restoran ve kafeye dönüştürülen Airbus A300 tipi uçakta yangın çıktı. Yangın, yaklaşık 2 saat süren çalışma sonucu söndürüldü. Uçağın büyük bölümü küle dönerken, restoran ve kafe kapalı olduğu için şans eseri can kaybı ve yaralanan olmadı. Soğutma çalışmalarının ardından yangının çıkış nedeni ve hasar tespitinin yapılacağı öğrenildi.

HİZMET ÖMRÜNÜ DOLDURAN UÇAK KONYA'YA GETİRİLDİ

Hizmet ömrünü dolduran 54 metre boyunda ve 50 metre kanat genişliği olan 317 yolcu kapasiteli Airbus A300 tipi uçak, yaklaşık 2 yıl önce Atatürk Havalimanı'nda parçalandıktan sonra Konya'ya getirildi. Uçak, Konya- Ankara çevre yolu üzerindeki Türk Yıldızları Parkı'na konuldu.

RESTORAN-KAFE OLARAK HİZMETE AÇILDI

Burada yeniden birleştirilen uçak, restoran- kafe olarak hizmete açıldı.12 bin metrekarelik göletin üzerine konuşlandırılan uçağın bahçe bölümü cam iskele üzerine yapıldı.

BİLİNMEYEN NEDENLE YANGIN ÇIKTI

Restoran ve kafe olarak hizmet veren uçağın mutfak bölümünde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler hızla uçağı sardı.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Bunun üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu söndürüldü.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburada



Etiketler: Konya  Da  Restorana  Çevrilen  Uçak  Cayır  Cayır  Yandı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER