Rekabet Kurumu: Soğan Fiyatlarıyla İlgili Gelişmeler Yakından Takip Ediliyor

REKABET KURUMU: SOĞAN FİYATLARIYLA İLGİLİ GELİŞMELER YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada, "Soğan fiyatlarına ilişkin güncel bir karar bulunmuyor ancak fiyatlarla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor" denildi.

Tarih : 04 Aralık 2018, 12:40
Puan Ver : Rekabet Kurumu: Soğan Fiyatlarıyla İlgili Gelişmeler Yakından Takip Ediliyor(6/10)2

Rekabet Kurumu, soğan fiyatlarına ilişkin güncel bir Rekabet Kurulu kararı bulunmadığını ancak son günlerdeki soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmelerin yakından takip edildiğini bildirdi.

Rekabet Kurumundan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Son günlerde basın yayın organlarının bir kısmında yayınlanan haber ve yorumlarda; yakın zamandaki soğan fiyatındaki artışların, patates ve soğan ticaretiyle iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulundukları iddiası ile ilgili alınan Rekabet Kurulunun 8 Ağustos 2018 tarihli ve 18-27/440-210 sayılı Kararı ile ilişkilendirildiği görülmektedir.

GÜNCEL BİR REKABET KURULU KARARI BULUNMAMAKTADIR

Söz konusu Kararda yer verilen inceleme, tespit ve değerlendirmeler; ilgili Kararın alındığı tarihten önceki döneme yönelik olup, bahse konu haber ve yorumlarda iddia edildiği gibi soğan fiyatlarına ilişkin mevcut durumda yaşanan gelişmelerin incelendiği ya da değerlendirildiği ve bu gelişmeler üzerine alınan güncel bir Rekabet Kurulu kararı bulunmamaktadır....

Etiketler: Rekabet  Kurumu  Soğan  Fiyatlarıyla  İlgili  Gelişmeler  Yakından  Takip  Ediliyor    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER