Reyhanlı Saldırısının Faili Yusuf Nazik'in İnsan Kaçakçılığı da Yaptığı Ortaya Çıktı

REYHANLI SALDIRISININ FAİLİ YUSUF NAZİK'İN İNSAN KAÇAKÇILIĞI DA YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

Reyhanlı'da 53 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik'in daha önce Suriye-Türkiye arasında yasa dışı yollarla insan kaçakçılığı yaptığı ortaya çıktı. Şüphelinin göçmenleri 2 bin dolar karşılığı Türkiye'ye ve Avrupa ülkeleri

Tarih : 14 Eylül 2018, 08:50
Puan Ver : Reyhanlı Saldırısının Faili Yusuf Nazik'in İnsan Kaçakçılığı Da Yaptığı Ortaya Çıktı(7/10)3

Reyhanlı katliamı sanığı Yusuf Nazik'in Suriye'de iç savaşın başlamasıyla birlikte 2011-2013 arasındaki göç dalgasından dolayı bazı varlıklı Suriyelileri 2 bin dolar karşılığı Türkiye'ye ve Avrupa ülkelerine geçirdiği tespit edildi.

NAZİK, SURİYE GİZLİ İSTİHBARATI İLE TANIŞTI

Kaçakçılık yaptığını kendisi de itiraf eden terörist Nazik 2012'de Suriye gizli servisi El Muhaberatüyeleri ile tanıştıktan sonra, Lazkiye'deki Kardaha'da THKP-C Acilciler terör örgütünün elebaşı Miraç Ural'la görüştü. Nazik'in, Reyhanlı saldırısına ilişkin Ural ve El Muhaberat'ın para yardımı ve bombalı saldırılarda kullanılmak üzere 2 aracı temin ettiği bildirildi. Sabah'ta yer alan habere göre; saldırı öncesi ve sonrasında Esad'ın ordusunda görevli bir albay ile Lazkiye'de Ural'ın kullandığı bir evde 4 kez görüşme yaptığı öğrenildi. Reyhanlı patlamasından sonra Suriye gizli servisinin kontrolünde hareket etti.

EK GÖZALTI SÜRESİ

Nazik, ilk sorgusunda tüm bağlantılarını deşifre etti. Nazik, rejimin neyi planladığını da tüm detaylarıyla gözler önüne serdi. Reyhanlı saldırısının da bu planın bir parçası olduğunu ifade eden terörist rejim istihbaratı adına yaptıkların da itiraf etti. Sorgusuna dün başlanan terörist Nazik'in sorgulanmasının uzun süreceği için polisin ek süre alacağı öğrenildi.

YENİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Reyhanlı katliamı sanığı Yusuf Nazik hakkında "Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs" suçlamasıyla yeni bir soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Reyhanlı Davası'nın iddianamesi ile mahkeme kararının inceleneceği, Nazik'in ifadeleri doğrultusunda tespit edilen yeni şüphelilerle birlikte soruşturmanın derinleştirileceği belirtildi.

"YAPANIN YANINA KAR KALMASIN"

Hatay Reyhanlı'da 11 Mayıs 2013'te düzenlenen ve 53 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik'in doğum yeri olan Defne ilçesindeki vatandaşlar da teröristin yakalanmasına çok sevindi. Bekir Abacıoğlu (52) "53 canımız gitti. Bu saldırının planlayıcı Yusuf Nazik'in yakalanması yüzümüzü güldürdüğü kadar, Defneli olmasına da o kadar üzüldük. Bu caninin en ağır cezaya çarptırılacağından eminiz." dedi. İzzet Doğru (27) "En ağır cezayı almasını istiyoruz." derken, Mehmet Şerifler (36) "Hiçbir suç yapanın yanına kar kalmamalı." diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Reyhanlı  Saldırısının  Faili  Yusuf  Nazik  İn  İnsan  Kaçakçılığı  Da  Yaptığı  Ortaya  
Çıktı    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER