Teknik Direktör Yılmaz Vural: Ali Koç Gibi Bir Başkanla Çalışmak İsterim

TEKNİK DİREKTÖR YILMAZ VURAL: ALİ KOÇ GİBİ BİR BAŞKANLA ÇALIŞMAK İSTERİM

Bir süredir takım çalıştırmayan deneyimli teknik adam Yılmaz Vural, "Ali Koç gibi bir başkanla çalışmak isterim" dedi.

Tarih : 14 Eylül 2018, 15:50
Puan Ver : Teknik Direktör Yılmaz Vural: Ali Koç Gibi Bir Başkanla Çalışmak İsterim(8/10)4

Tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, spor gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sözlerine Şenol Güneş ile başlayan Vural, "Şenol Güneş, Fatih Terim ve Mustafa Denizli'nin kabul edildiği gibi kabul edilemiyor. Şenol Güneş bunun sıkıntısını çekiyor. Şenol Güneş bu işin felsefesini yapıyor. Türkiye'de ironi pek anlaşılmıyor. Söylemek istediklerinizi direkt söylemeniz gerekiyor futbolda. Şenol Güneş, Dünya Kupası'nda 3. yaptı ama o dönemki sorunları hala çözemedi. Hak ettiği maddi, manevi değeri göremiyor. Şenol Güneş çalıştırdıkları takımlarda çok güzel işler yaptı." dedi.

"SEZON SONUNA KADAR COCU İLE DEVAM EDİLMELİ"

Ali Koç'un Cocu hakkındaki açıklamalarına değindiren Yılmaz Vural, "Türk insanını anlamak pek mümkün değil. Ben burada Türkçe konuşarak anlaşamıyorum. Türkiye'de çalışmak kolay değil. Ülkenin ve seyircinin sosyolojik yapısını iyi bilmek gerekiyor. Ali Koç'un başarılı olması Türk futboluna çok şey katar. Bir hoca ile yola çıktıysanız sezon sonuna kadar devam edin. Nasıl oyuncuyu 3-5 ay izliyorsanız teknik adamı da izleyin. Sezon sonuna kadar Cocu ile devam edilmeli. Ali Koç'a bu yakışır. Ama futbol bir sonuç oyunu." diye konuştu.

"ALİ KOÇ İLE UZUN ZAMANDIR TANIŞIYORUZ"

Ali Koç gibi bir başkan ile çalışmak istediğini ifade eden Vural, "Ali Koç benim çalışmak istediğim bir başkan profili. Uzun zamandır tanışıyoruz. Kendisinin ideali Fenerbahçe başkanı olmaktı. O dönemde Ali Koç, yönetim kurulu üyesi de değildi. Kulüplerin böyle bir uzlaşmacı profile ihtiyacı vardı. Fikret Orman, Mustafa Cengiz ve Ahmet Ağaoğlu da aynı şekilde. Bunlar çok önemli. Ali Koç'un camiaya seslenişini izledim. Liyakat vurgusu çok hoşuma gitti. İş adamları Türk futbolunu uzun zamandır idare ediyorlar. Sanırım bir tek Şenes Erzik futboldan gelme. Bu konuda özel insanları idare edebilecek bir kapasite gerekiyor. Bu sebeple futbol kendi içinde gelenlerle idare edilebilmeli. Ama futboldan gelenler de kendisini bu şekilde geliştirmeli. Türkiye bu konuda, iyi insan yetiştiren bir ülke değil." dedi.


 

 

 

 

 

 

Kaynak: haberinburadaEtiketler: Teknik  Direktör  Yılmaz  Vural  Ali  Koç  Gibi  Bir  Başkanla  Çalışmak  İsterim  
  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER